سفر به قشم و اقامت در آن

این جزیره دارای مناظر دیدنی زیادی است ، از جمله جنگل های حرا ، دره ستارگان ، قلعه پرتغالی ، جزایر ناز ، دره جاهکوه ، غارهای خراباس ، سقف قشم ، معابد درختان سبز یا انجیر و ... اشاره شده است. در سفر ماجراجویانه خود به جزیره قشم نگران محل اقامت خود نباشید ، اسپانیا با ارائه خانه های مبله و اجاره خانه در قشم سفری دلپذیر و راحت را برای شما فراهم می کند.

توضیحات خدمت

جزیره قشم یکی از بزرگترین جزایر کشور است. اگر بخواهیم راحت تر آن را بگوییم ، شاید برای شما جالب باشد که بدانید مساحت قشم 10 برابر بزرگتر از کیش است. بنابراین ، در قشم ، فضاهای وسیع و دشت های وسیع را مشاهده می کنید. این منطقه وسیع باعث شده است فاصله بین مناطق دیدنی قشم زیاد باشد.
1- دره ستاره قشم ، یکی از بی نظیرترین نقاط قشم
دره ستاره یکی از بی نظیرترین دیدنی های قشم است. دره ستاره مجموعه ای از کوه ها ، دره ها و صخره ها است. با گذشت زمان ، این کوه ها و صخره ها بر اثر باران ، باد و ... تغییر کرده اند. این تغییر شکل های متفاوتی را بین کوه ها و صخره ها ایجاد کرده است.

شکلهایی که گاهی اوقات با کمی تخیل شبیه موجودات و حیوانات عجیب به نظر می رسند.
اما چرا به این مکان دره ستاره ها می گویند؟ بومیان معتقدند که این اشکال در اثر برخورد ستاره ای با صخره ای که در این مکان وجود داشت ایجاد شده است ، به همین دلیل به آن دره ستاره می گویند.
2- جزیره ناز قشم
جزیره ناز یا جزایر ناز یکی از زیباترین نقاط قشم است. این جزایر در واقع سه صخره هستند که در وسط دریا واقع شده اند. وقتی سطح دریا پایین می آید ، مسیری از ساحل به سمت این صخره ها باز می شود و می توانید تا این صخره ها پیاده روی کنید. ایستادن روی صخره ها و تماشای موج دریا به صخره واقعاً لذت بخش است. همچنین ، اگر کمی دقیق تر نگاه کنید ، خرچنگ هایی را از بالا مشاهده می کنید که در پایین صخره به این طرف و آن طرف می روند.
اما همه جذابیت های جزیره ناز به اینجا ختم نمی شود. هنگامی که سطح دریا بالا است ، مردم بومی در اطراف سواحل بساط جمع می شوند. فروش صنایع دستی ، میوه های گرمسیری و طرح حنا روی دست از جمله فعالیت های بومیان در سواحل جزیره ناز است.
3- تنگه چاهکوه قشم
تنگه چاهکوه یکی دیگر از نقاط دیدنی جزیره قشم است. این پدیده طبیعی ، همانطور که از نامش پیداست ، مجموعه ای از کوهها و صخره ها است که بین آنها چاههای متعددی وجود دارد. چاههایی که از نظر عمق متفاوتند. جدا از چاهها ، خود سنگها و عبور از آنها نیز جذاب هستند. کوه ها و صخره ها ، هرچه دورتر برویم ، مسافت کوتاهتر می شود.
4- جنگل حرا قشم
جنگل حرا یکی از ویژه ترین پدیده های طبیعی نه تنها در قشم بلکه در ایران است. از آنجا که جنگل حرا یکی از دیدنی های دیدنی قشم است ، حتماً در سفر خود از این جنگل ها دیدن کنید. درختان حرا در آبهای شور دریا رشد می کنند. ریشه های در هم تنیده درختان حرا در برابر شوری آب مقاوم بوده و نمک را از برگ آنها حذف می کند.
5- غار خربس قشم
به دلیل موقعیت جغرافیایی قشم ، این جزیره دارای چندین غار است. هر کدام از این غارها ویژگی های خاص خود را دارند. یکی از این غارها غار خرباس است. غار خرباس مجموعه ای از حفره های کوچک در دل کوه است. این حفره ها توسط افراد در یک دوره زمانی شکل گرفت. در واقع غار خربس به یک پناهگاه امن برای زندگی مردم برای مدتی تبدیل شد.
6- غار نمکی قشم
یکی دیگر از مکان های دیدنی قشم ، غار نمکدان است. این غار بسیار زیبا و شگفت انگیز است. با ورود به غار با لامپ های نمکی زیبا و فوق العاده روبرو می شوید. علاوه بر این ، لایه های نمک روی هم صحنه های دیدنی ایجاد کرده است. لایه هایی که بیانگر سابقه بسیار طولانی این غار است. غار نمکدان در جنوب غربی قشم و در 90 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است.

7- سد گوران قشم
روستای گوران یکی دیگر از مناطق دیدنی قشم است. این روستا که در غرب جزیره واقع شده است ، یکی از بهترین مکان ها برای دیدن زندگی مردم بومی از نزدیک است. به نظر می رسد در گذشته این روستا محل سکونت زرتشتیان بوده است و بنابراین به گبران و بعدها گوران معروف است.
یکی از مهمترین دیدنیهای روستای گوران ، سد گوران است. یکی از جالب ترین ویژگی های این سد مدت زمان ساخت آن است. ساخت این سد از دوره هخامنشیان آغاز شده و در دوره ساسانیان ادامه داشته است. و در دوره پهلوی کار ساخت آن به طور کامل به پایان رسید.
8- دره مجسمه های قشم
دره ستاره یکی از دیدنی های دیدنی قشم است. اگر از دیدن دره ستارگان لذت می برید ، حتما از دره مجسمه های قشم دیدن کنید. این دره که شباهت زیادی به دره ستارگان دارد مجموعه ای از کوه ها و صخره ها است.
کوه ها و صخره هایی که به مرور زمان در اثر باد ، باران و دیگر عوامل طبیعی فرسایش یافته اند. یکی از جاذبه های این دره وجود صدف است که شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد. اما اگر بدانید که این منطقه میلیون ها سال پیش در قلب دریا واقع شده بود ، دیگر وجود صدف عجیب نخواهد بود.
پس از گشت و گذار در قشم ، نوبت هرمز است. با خرید تورهای هرمز به این جزیره دیدنی برسید. تورهای گشتی یا گشت هرمز صبح زود در ورودی هتل های قشم منتظر شما هستند و شما را به اسکله می رسانند. از اسکله می توانید با قایق های بزرگ به هرمز بروید.
9- دره مجسمه ها در دیدنیهای قشم
دره مجسمه ها یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی قشم و هرمز است. برای رسیدن به این دره باید مسیری را طی کنید. مسیر پر از صخره هایی است که در گذر زمان از نظر ظاهری تغییر زیادی کرده اند. این تغییرات باعث شده است که سنگ ها شکل های عجیبی به خود بگیرند. اگر کمی از تخیل خود استفاده کنید ، می توانید تصویر موجودات و حیوانات مختلف را بر روی این سنگ ها مشاهده کنید. به همین دلیل است که این دره را دره مجسمه ها می نامند.
10- دره سکوت در دیدنیهای قشم
برای رسیدن به دره خاموش هرمز باید چند صد متر را پیاده طی کنید. در راه می توانید از انواع خاک های رنگی و سنگ های نمکی لذت ببرید. دورتا با صخره های نمکی زیبا و دره های بلوری احاطه شده است.
وجود صخره ها مانع از ورود صدا از اطراف به دره شده است. اگر شما و همراهانتان سکوت کنید ، احساس راحتی کامل خواهید کرد.
11- قلعه پرتغالی در دیدنیهای قشم
قلعه پرتغالی یکی از دیدنی های قشم و هرمز است که در فهرست اماکن طبیعی گنجانده نشده است. اما هنوز هم واقعاً دیدنی است. ساخت این قلعه به زمان حضور پرتغالی ها در جزیره هرمز برمی گردد. آنها از خاک قرمز جزیره برای ساخت قلعه استفاده کردند. علاوه بر این ، پرتغالی ها از معماری ایرانی در ساخت این قلعه استفاده کردند.
از جمله فضاهایی که در قلعه پرتغالی وجود دارد می توان به انبار اسلحه ، انبار آب و سالن های مختلف اشاره کرد.
قلعه پرتغالی در ساحل ساخته شده است. پس از بیرون آمدن از قلعه با کمی مراقبت ، احتمالاً می توانید پرندگان دریایی مانند پلیکان و مرغ ماهی خوار را در این ساحل مشاهده کنید.
12- فرش خاکی هرمز در دیدنی های قشم
اگر کمی خوش شانس باشید ، در سفر به هرمز فرش خاکی این جزیره را خواهید دید. این فرش در نیمه دوم سال در ساحل ساخته می شود. (در صورت بارندگی ، فرش آسیب می بیند و نمی توانید زیبایی آن را ببینید). حدود 50 نفر مسئول طراحی و آماده سازی این فرش با انواع خاکهای رنگی جزیره هستند.

اقامت در قشم

قشم یک مقصد مسافرتی محبوب برای مسافران است. اقامتگاه های زیادی در این شهر وجود دارد که انتخاب شما را آسان می کند. قبل از اجاره خانه در قشم ، باید مشخص کنید که می خواهید در ساحل بمانید یا نزدیک مراکز خرید باشید ، تا هنگام اجاره خانه به راحتی از بین گزینه های موجود یکی را انتخاب کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید سفری به یاد ماندنی داشته باشید و زمانی را که در این جزیره ساحلی هستید خوش بگذرانید ، سفر خود را با اجاره خانه استخر ساحلی به پایان برسانید.

اجاره سوئیت و ویلا سپنجا
[تهران]
  • نوع فعالیت: خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : اجاره سوئیت، اجاره ویلا، اقامتگاه بومگردی
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 071-38303014
بروز رسانی 6 هفته قبل