سفری به شیراز_اقامت در شیراز

شهر پرتقال های بهاری شهر شیراز است. شیراز یکی از دوست داشتنی ترین شهرهای ایران است که تجربه آن را فراموش نمی کنید. در سراسر شیراز می توانید صنایع ستی ، سوغات ، غذا ، دیدنی ها و جاذبه هایی را مشاهده کنید که شما را مشغول کرده و متوجه گذر زمان نمی شوید.

توضیحات خدمت

در طول سفر خود به شیراز متوجه می شوید که در حال آغاز ماجراجویی در تاریخ اسرارآمیز ایران به ویژه در دوران زندیه هستید. این دوره آنقدر در شیراز مشهود است که مراکز مختلف از نام آن استفاده کرده اند.

1. باغ نارنجستان قوام ، یکی از دیدنی های شیراز
شیراز شهر باغهای معروف و بهشتی ایران و در گوشه و کنار آن باغهای رنگارنگ و لعابدار با آب و هوای دلپذیر است. باغ نارنجستان یا باغ قوام یکی از دیدنی های شیراز است که در خیابان لطفعلی خان زند واقع شده است.
باغ نارنجستان یادگار دوره قاجار است و فضایی تاریخی دارد. درختان بلند و گلهای رنگارنگ گوشه های پرتقال را زیبا می کند. پس از گذر از ورودی و لذت بردن از هنر منبت کاری این در چوبی ، وارد ایوانی با سقف تزئین شده با هنرهای ستودنی معماری ایرانی مانند گچ بری ، بنایی ، آجرکاری و کاشی کاری می شوید.
محوطه باغ با فضایی آسمانی و درختانی بلند که متقارن یکدیگر هستند از شما استقبال می کند. فصل بهار یکی از لذت بخش ترین زمانها در باغ نارنجستان است ، زیرا در این باغ دلپذیر از بوی بهار نارنج مست خواهید شد. در شمال ، شرق و جنوب باغ نارنجستان ، ساختمانهای زیبایی با طراحی خاص معماری ایرانی را مشاهده خواهید کرد.

این مجموعه با هفت هنر گچ بری ، کاشی کاری ، نقاشی سنتی ، آینه کاری ، مجسمه سازی ، معرق کاری و خاتم کاری تزئین شده است.
تماشای مجموعه کامل هنرهای سنتی در معماری ایران یکی از ویژگی های بازدید از نارنجستان قوام است. عمارت اصلی باغ نارنجستان در شمال مجموعه قرار دارد و ایوان باشکوه آن رو به حوض و محوطه باغ است. دو ستون ساخته شده از سنگ مرمر و هنر مورد استفاده برای تزئین این ایوان از دیدنی ترین قسمت های باغ نارنجستان قوام است.
در مجتمع باغ نارنجستان قوام ، موزه اشیاء به دست آمده از کاوش ها و سفرهای تحقیقاتی پروفسور پوپ ، یکی از ایران شناسان سرشناس ایرانی وجود دارد. علاوه بر لذت بردن از فضای دیدنی باغ و عمارت باشکوه عمارت ، از اشیاء عتیقه این موزه نیز دیدن کنید.
آدرس: بلوار زینبیه ، خیابان لطفعلی خان زند
ساعات بازدید: 8 صبح تا 9 شب
2. باغ عفیف آباد ، لذت بردن از هنر گل آرایی
هنگام گشت و گذار در مکان های دیدنی شیراز ، باید فهرستی طولانی از باغ های ایرانی را در اولویت قرار دهید و خود را برای بهشت ​​آماده کنید. باغ عفیف آباد یکی دیگر از مکان های دیدنی شیراز است و از شاهکارهای هنر گل آرایی در باغ های ایرانی به شمار می رود.
عفیف آباد یکی از قدیمی ترین باغ های شیراز است و در زمان ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده است. در معماری این عمارت دو طبقه از سبک هخامنشی ، ساسانی و قاجاری استفاده شده است. این عمارت شباهت زیادی به ساختمان باغ ارم شیراز دارد و ایوانی بزرگ با ستون های سنگی در نمای آن مشاهده می کنید که رو به حوض مستطیل شکل باغ است.
تزئینات خاص معماری ایرانی و درهای چوبی از ویژگی های بصری عمارت باغ عفیف آباد در شیراز است. امروزه این باغ به موزه نظامی تبدیل شده است و می توانید برای آشنایی بیشتر با تاریخ صنعت نظامی ایران پس از لذت بردن از طبیعت زیبای باغ ، از موزه دیدن کنید.
برای رسیدن به باغ باید از درب ورودی و راهروی چوبی عبور کنید. شما اکنون در باغ عفیف آباد هستید و این باغ با یک حوض بزرگ مستطیل شکل ، درختان بلند و مجموعه ای از گلهای رنگارنگ از شما استقبال می کند. در باغ عفیف آباد می توانید هنر گل آرایی به سبک باغهای سنتی ایرانی را مشاهده کرده و از سبزه درختانی مانند بید ، سرو ، کاج ، چنار ، نارنج و .. لذت ببرید.
آدرس: خیابان عفیف آباد ، بلوار ستارخان ، بلوار مصلی نژاد ، خیابان قوام الدین شیرازی
ساعات بازدید: 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر
3. باغ دلگشا ، اولین سازه کلاه فرهنگی در ایران

باغ دلگشا یکی از قدیمی ترین باغ های بهشتی در دیدنی های شیراز است و در محله سعدیه واقع شده است. جریان آب قنات آرامگاه سعدی که به چشمه قنات «گازرن» معروف است نیز به باغ دلگشا می رسد و این باغ را سبز می کند.
علاوه بر عطر و رنگ گل و گیاه ، عمارتی دیدنی سه طبقه در آن به چشم می خورد که اولین بنای کلاه فرنگی در ایران است. درختانی مانند گردو ، پرتقال ، سرو ، پرتقال ، کاج و ... در این باغ صف آرایی شده اند.
ماجراجویی در دلگشا با ورود در اصلی به ضلع جنوبی آغاز می شود. فصل بهار یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از باغ دلگشا است ، زیرا فضای این باغ با شکوفه های درختان مختلف معطر است که بی شباهت به بهشت ​​نیستند.
حوض هشت ضلعی ، فضای آب شفاف ، چشمه ها و درختان بلند شما را به مرکز باغ هدایت می کند. مانند بسیاری از باغ های ایرانی ، ساختمان اصلی باغ نیز در مرکز توجه مجموعه قرار دارد و طرح چهار باغ یا در واقع چهار خیابان پر از گل با جو آب در چهار جهت این باغ دیده می شود.
عمارت کلاه فرنگی باغ دلگشا یکی از شاهکارهای معماری در دیدنی های شیراز است که با هنرهایی مانند آینه کاری ، گچ بری ، نقاشی و منبت کاری روی درهای چوبی تزئین شده است. قسمت قابل توجه این عمارت مجلل یک سالن بزرگ با چهار امپراتور است که به زیبایی تزئین شده و به نگین باغ دلگشا تبدیل شده است.
امروزه ساختمان کلاه فرنگی برای نمایش اشیایی مانند سکه های باستانی ، مجموعه تمبرهای تاریخی ، ظروف ، دوچرخه های قدیمی ، مجموعه ای از نسل های مختلف رادیوها و ... به موزه ای تاریخی تبدیل شده است.
آدرس: محله سعدیه جنوبی ، بلوار هفت تنان ، خیابان نارنجستان
ساعات بازدید: 8 صبح تا 6 بعد از ظهر
آدرس باغ دلگشا در نقشه گوگل
4. باغ موزه نظر ، بازمانده از دوران زندیه
باغ نظر یا موزه پارس یکی از مکان های دیدنی شیراز است که از زمان حکومت زندیه و کریم خان زند در این باغ باقی مانده است. باغ نظر مانند همه باغهای ایرانی با ردیفی از درختان بلند و گلهای زیبا مزین شده است و حوضچه و چشمه زیبایی آن را کامل می کند.
در باغ نظر ، قدیمی ترین موزه استان فارس با نام "موزه پارس" واقع شده است. این ساختمان هشت ضلعی به دستور کریم خان زند برای برگزاری مراسم کشور در حالی که میزبان نمایندگان کشورهای دیگر است ساخته شده است و به همین دلیل از مهمترین بناهای شیراز به شمار می رود.
این بنا بیش از 80 سال است که در بین دیدنی های شیراز به عنوان موزه معرفی شده است و امروزه مجموعه ای از سکه های قدیمی ، مهرهای مختلف ، اشیای فلزی ، سفال و ... در آن نگهداری می شود. موزه پارس نمونه کاملی از صفحات تاریخ است و می توانید آثار دوران ماقبل تاریخ تا دوران معاصر را در این موزه مشاهده کنید.
باغ دولتی ، مقبره وکیل ، باغ شاهزاده و باغ موزه از دیگر نامه های باغ نظر است که به هر دوره تاریخی نسبت داده شده است. کلاه فرنگی باغ با طرح هشت ضلعی ساخته شده است و قسمت های مختلف عمارت های قدیمی مانند اقامتگاه سلطنتی اتاق گوشواره در آن به چشم می خورد. تزئینات آجری ، کاشی کاری ، نقاشی ، مقرنس و ... برخی از هنرهایی هستند که بیشتر قسمتها و تالارهای عمارت با آنها تزئین شده است.
یکی از قسمتهای دیدنی و ماجراجویانه این باغ ، مقبره وکیل آباد است. این مقبره با سنگ قبر مرمرین آن خانه جاودانه کریم خان زند است که در زمان سلطنت آقا محمدخان قاجار با سرنوشت عجیبی روبرو شد. به دستور آقا محمدخان ، استخوان های شاه زندیه را به کاخ گلستان ، محل اقامت شاه قاجار آوردند تا در پله ها دفن شوند و شاه قجری هر روز آنها را زیر پا بگذارد.

یکی از قسمتهای دیدنی و ماجراجویانه این باغ ، مقبره وکیل آباد است. این مقبره با سنگ قبر مرمرین آن خانه جاودانه کریم خان زند است که در زمان سلطنت آقا محمدخان قاجار با سرنوشت عجیبی روبرو شد. به دستور آقا محمدخان ، استخوان های شاه زندیه را به کاخ گلستان ، محل اقامت شاه قاجار آوردند تا در پله ها دفن شوند و شاه قجری هر روز آنها را زیر پا بگذارد.
در دوره پهلوی اول ، استخوان های کریم خان به شیراز و آرامگاه وی بازگردانده شد. در سفر با موزه باغ نظر و موزه پارس ، هنگام زیارت حرم کریم خان زند ، یکی از مهمترین مکانهای دیدنی شیراز را از دست ندهید.
آدرس: میدان شهدا ، زیرگذر زند ، روبروی ارگ کریمخانی
ساعات بازدید: 8 صبح تا 6 بعد از ظهر
5. باغ ارم ، میراث جهانی یونسکو
باغ ارم یکی از دیدنی های شیراز و یکی از نمونه های بی نظیر باغ ایرانی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. درختان سرسبز شیراز و جذابیت های معماری ساختمان اصلی از ویژگی های باغ ارم شیراز است. به محض ورود به باغ ارم شیراز ، زیبایی رویایی آن را از دست خواهید داد. معابر باغ ارم مانند دیگر باغ های معطر شیراز ، فضایی آسمانی دارد.
با گذراندن وقت و قدم زدن در باغ ارم ، احساس جدیدی پیدا می کنید و از بوی گل های رز مست می شوید. معابر این باغ از غرب به شرق و از شمال به جنوب امتداد دارد و در ابتدای مسیر از غرب به شرق باغ ، حوض بزرگ و ساختمان دیدنی این مجموعه را مشاهده خواهید کرد.
ساختمان اصلی باغ ارم یک شاهکار معماری است و نمی توان از ظرافت هنر کاشی کاری و نمای هفت رنگ آن چشم پوشی کرد. این ساختمان سه طبقه با الگوبرداری از تاریخ معماری زندیه و صفویه طراحی شده و دارای تزئینات دیدنی است. کاشی کاری ، گچ بری ، نقاشی ، ستون های سنگی ، درهای چوبی منبت کاری شده و ... تزئیناتی است که در طراحی ساختمان باغ ارم شیراز انجام شده است.
طراحی ساختمان و تزئینات هنری آن شما را به یاد عمارت باغ نارنجستان می اندازد. فراموش نکنید ، حتماً از موزه سنگ و گوهر دریای نور در ساختمان اصلی باغ ارم دیدن کنید تا مجموعه ارزشمندی از سنگ های قیمتی را در یکی از زیباترین مکان های شیراز مشاهده کنید.
مانند بسیاری از باغ های شیرازی ، دیگر جاذبه های آرماگردی با پوشیدن لباس های سنتی و گرفتن عکس یادگاری در فضای تاریخی باغ. همچنین می توانید به غرفه های صنایع دستی و سوغات مخصوص شیراز رفته و پس از گشت و گذار در باغ ، یک سفر خرید دلپذیر را تجربه کنید.
آدرس: میدان ارم ، بلوار ارم
ساعات بازدید: 8 صبح تا 8:30 شب

6. باغ جهان نما ، مکان دیدنی دیگر شیراز
باغ جهان نما یکی دیگر از مکان های دیدنی شیراز است که بعد از دروازه قرآن جلوی شما سبز می شود. این باغ زیبا در همسایگی آرامگاه حافظ واقع شده است و حدود 15 دقیقه پیاده تا حافظیه فاصله دارد. کنده کاری های هنری روی تنه درختان در ورودی باغ از شما استقبال می کند. وارد باغ جهان نما شوید و از قدم زدن در باغهای پر از بنفشه ، ساتن ، گل داودی ، گلهای رز هفت رنگ و بیشتر لذت ببرید.
درختان زیادی مانند سرو ، کاج و پرتقال را در این باغ خواهید دید. عمارت کلاه فرنگی را در مرکز باغ جهان نما مشاهده می کنید که دارای ساختار هشت ضلعی است. اگرچه قدمت این باغ به زمان حکومت سلسله های مظفر و اینجو در قرن هشتم برمی گردد ، اما ساختمان این باغ و حوضه های آن در زمان کریم خان زند ساخته شده و به دستور وی ساخته شده است.
گردشگران اروپایی توصیفات خود درباره آثار تاریخی ایران را زمانی که دوربین هنوز اختراع نشده بود روی کاغذ کشیدند و موزه نقاشی های سیاه و سفید این گردشگران را به نمایش می گذارد. مجموعه ای از تمبرها ، سکه ها ، قفل های دست ساز ، اسناد تاریخی و 2 مورد ارزشمند دیگر در موزه باغ جهانی وجود دارد.
آدرس: چهارراه حافظیه ، خیابان حافظ ، بعد از کتابخانه و مرکز اسناد ملی فارس
زمان بازدید: 7:30 صبح تا 8:30 شب
7. مقبره خواجوی کرمانی ، نزدیک دروازه قرآن
در نزدیکی دروازه قرآن شیراز می توانید به مقبره خواجوی کرمانی ، شاعر مشهور ایرانی بروید. این آرامگاه در دامنه کوه سبوی شیراز و در دل باغی سرسبز قرار دارد و به همین دلیل این باغ به نام این شاعر با استعداد نامگذاری شده است.
در مقبره خواجوی کرمانی ، سنگ قبر با دو ستون سنگی کوتاه در بالا و پایین مشاهده خواهید کرد. در آرامگاه خواجو مجسمه سنگی این شاعر نیز ساخته شده و فضای باغ زیباتر شده است. از دیگر جاذبه های پارک خواجو غارهایی هستند که در فاصله کمی از مقبره واقع شده اند.
خواجوی کرمانی مدتهاست در یکی از این غارها عبادت می کند و روح خود را صیقل داده است. نقش برجسته نبرد رستم با شیر و همچنین نقش فتحعلی شاه و پسرانش را می توان در دیوارهای جانبی غارها مشاهده کرد.
پارک خواجو یکی از جاذبه های تفریحی و تاریخی در بین دیدنی های شیراز است که موقعیت جغرافیایی مناسبی دارد و در ارتفاعات این پارک تقریبا می توانید یک قاب دیدنی از شهر را مشاهده کنید. کافی شاپ ، صنایع دستی و 2 امکانات دیگر پارک خواجو در شیراز.
آدرس: بلوار امام رضا ، جنب دروازه قرآن
ساعات بازدید: 7:30 صبح تا 12 ظهر
8. مسجد نصیرالملک ، جهان عرفانی رنگ و نور
رنگ آمیزی شیشه های رنگی و کاشی های رنگارنگ و لعاب دار مسجد نصیرالملک را به یکی از بی نظیرترین مساجد ایران تبدیل کرده است و هر ساله سیل گردشگران داخلی و خارجی به این مسجد سرازیر می شود. رنگ صورتی در هنر ظریف کاشی کاری این مسجد جلوه خاصی دارد و به همین دلیل نصیرالملک به "مسجد صورتی" ایران نیز معروف است.

این مسجد در محله قدیمی Good Arab واقع شده است و مانند دیگر بناهای سنتی ایران شما را با ایوان و راهرو به حیاط هدایت می کند. قسمت منحصر به فرد این مسجد شبستان است که با شیشه های رنگی ، کاشی های رنگارنگ و موکاسین های زیبا تزئین شده است.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد مسجد نصیرالملک عدم وجود گنبد در آن است. طاق شمالی و جنوبی از دیگر قسمتهای مسجد نصیرالملک است. گلدسته در طاق جنوبی واقع شده است و در طاق شمالی یا طاق مروارید ، می توانید شکوه هنر کاشی کاری و مقرنس را مشاهده کنید. مسجد صورتی یکی از موضوعات ناب عکاسی در میان دیدنی های شیراز است و به همین دلیل ، بازدید از این ساختمان فرصتی مناسب برای احیای استعداد هنر عکاسی در وجود شماست.
آدرس: محله خوب عرب (اسحاق بیگ) ، جنوب خیابان لطفعلی خان زند ، نرسیده به بلوار زینبیه
ساعات بازدید: 7 صبح تا 5 بعد از ظهر
9. حافظه ، خانه جاودانه زبان غیب
حافظ شناسنامه شیراز است و این شهر به نام و نشان این شاعر بزرگ ایرانی گره خورده است. حافظیه یا آرامگاه حافظ آرامگاه زبان غیب است و بازدید از دیدنی های شیراز با رفتن به حافظیه به پایان می رسد. آرامگاه حافظ در دوره های مختلف دستخوش تغییرات و مرمت های زیادی شده است ، اما ساختمان کنونی این مقبره مربوط به دوره پهلوی است و بر اساس طرح یکی از معماران و باستان شناسان فرانسوی به نام "آندره گدار" ساخته شده است.
ساخت بنای یادبود با حمایت وزارت آموزش و پرورش و یکی از شخصیت های سیاسی و ادبی آن زمان به نام "علی اصغر حکمت" امکان پذیر شد و این بنا امروزه نیز به عنوان یادبود شاعر بزرگ ایرانی در این شهر باقی است. از شعر و ادبیات
زیبایی هنر کاشی کاری ، استفاده از اشعار حافظ در این بنا و ستون های سنگی بلند از ویژگی های این آرامگاه است. کاشی کاری داخل طاق سقف آرامگاه می تواند برای چند دقیقه شما را میخ کند و شما نمی خواهید چشم خود را از آن بردارید.
قسمت جنوبی حافظ به عنوان ورودی مجموعه با بوی بهار نارنج ، سرسبزی درختان و گلهای رنگارنگ پذیرای بازدیدکنندگان است. بنابراین ، از لحظه ای که وارد این مجموعه می شوید ، حس شعر در شما زنده می شود. در هوای پاک شیراز و در میان سرسبزی این مجموعه ، مهمان حافظ خواهید بود و از او به فال نیک می گیرید.
آدرس: محدوده شمالی شیراز ، بلوار آزادی ، بین چهارراه حافظیه و چهارراه ادبیات
ساعات بازدید: 8:30 صبح تا 10:30 شب
10. سعدیه ، آرامگاه استاد گفتار
شیراز شهر شعر ادبی است و خانه جاودانه یکی دیگر از شاعران با استعداد سرزمین ایران در این شهر واقع شده است. شیرازگردی با رفتن به سعدیه ، آرامگاه استاد سخن ، آرامشی به خود می گیرد. این آرامگاه دیدنی با طراحی "محسن فروغی" با الهام از معماری خاص ایرانی ساخته شده است و امتیاز موقعیت این مقبره نزدیک بودن آن به باغ دلگشا است.

ساختمان مقبره از دو ایوان متقاطع تشکیل شده و ردیف پله ها در جلوی ساختمان قرار گرفته است. گنبد فیروزه ای سعدیه توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند و استفاده از سنگ مرمر در فضای داخلی زیبایی ساختمان را دو چندان کرده است. سعدیه با هشت ستون ساخته شده و با هنر کاشی کاری تزئین شده است.
این مقبره در باغی سرسبز واقع شده است و چیدمان ردیف درختان ، باغ های پر از گل و حوضچه های آب شما را به یاد سبک طراحی باغ ایرانی می اندازد. جالب است بدانید طراح ورودی سعدیه معمار فرانسوی ساختمان یادبود ، آندره گدار است و او استقبال زیبایی از این مقبره طراحی کرده است.

آدرس: چهارراه دلگشا ، بلوار بوستان ، نزدیک باغ دلگشا و پارک کوهستان

ساعات بازدید: 8 صبح تا 10 شب

۱۱ دروازه قرآن ، شیراز خوش آمدید
جاهای دیدنی شیراز با دروازه قرآن آغاز می شود و این بنای تاریخی در شمال شرقی شهر پذیرای مسافران است. دروازه تاریخی قرآن بازمانده از مجموع 6 دروازه شیراز است که در زمان "عضدالدوله دیلمی" توسط امیران سلسله آل بویه ساخته شده است. گفته می شود که به دستور وی در ورودی این دروازه قرآنی قرار داده شده است تا مردم شهر و مسافران آن با عبور از زیر آیات نور ، تحت حمایت خداوند ، به سلامت به مقصد برسند.
با بازسازی ساختمان در زمان کریم خان زند ، دو جلد قرآن به اتاق بالای سازه منتقل شد. آیات این قرآن ها با خوشنویسی یکی از شاهزادگان هنرمند تیموری به نام "سلطان ابراهیم بن شاهرخ تیموری" نگاشته شده است و این قرآن های نفیس هم اکنون در گنجینه آثار تاریخی موزه پارس قرار دارد.

حافظیه و باغ جهان نما از دیدنی های شیراز در اطراف دروازه قرآن هستند. همچنین مقبره خواجوی کرمانی ، از دیگر نقاط دیدنی شیراز ، در چند متری این دروازه قرار دارد.
آدرس: آزادراه شیراز-مرودشت ، بلوار امام رضا ، ورودی شیراز
ساعات بازدید: 24 ساعت شبانه روز ، 7 روز هفته
۱۲ شاهچراغ ، آرامش آسمانی شیراز
شاهچراغ یکی از دیدنی های شیراز و یکی از مشهورترین جاذبه های مذهبی ایران است. مسافران شیرازی بدون رفتن به این کاخ آسمانی شهر را ترک نمی کنند و چند ساعتی را غرق در آرامش این بارگاه می کنند. شاهچراغ آرامگاه برادران امام هشتم شیعیان ، رضا (ع) است و این دلیلی بر ارزش بالای این حرم در بین مردم شیراز و مسافران شهر است.

آرامگاه اصلی شاهچراغ آرامگاه "احمد بن موسی" فرزند ارشد امام هفتم است و در ضلع شمال شرقی آن برادر کوچکتر این امام آرام گرفته است. در شاهچراغ معماری اصیل ایرانی و اسلامی را مشاهده خواهید کرد و از ظرافت هنر کاشی کاری و آینه کاری در این بنا لذت خواهید برد.
گنبد شاهچراغ زیبایی شما را محو می کند و از تماشای رنگ و لعاب کاشی های آبی ، فیروزه ای ، لاجوردی ، مشکی ، سفید ، زرد و طلایی راضی نخواهید شد. دو گلدسته بلند زیبایی این گنبد را تکمیل می کند.
به محض ورود به حرم ، متوجه ظرافت هنر آینه کاری و بازتاب چشمگیر نور در این فضای معنوی می شوید. استفاده از شیشه های رنگ آمیزی این جاذبه را دیدنی تر کرده است و هنر کاشی کاری نیز رنگ و زیبایی به حرم بخشیده است.

در اطراف کاشی ها و آینه ها می توانید جملاتی به زبان عربی و فارسی را مشاهده کنید که بر زیبایی مجموعه افزوده است. حرم مطهر در زیر گنبد ، با بدنه ای از نقره قرار دارد و مانند الماس بین بازی نور و آینه های سقف و دیوارهای حرم می درخشد.
آدرس: خیابان لطفعلی خان زند ، بلوار دستغیب ، خیابان 9 دی
ساعات بازدید: 24 ساعت شبانه روز
13. مقبره سید میرمحمد ، جنب آرامگاه برادر
آرامگاه سید میرمحمد یکی دیگر از بناهای مذهبی شیراز است که پسر کوچکتر امام هفتم مسلمانان است. این آرامگاه مقدس در مجموعه شاهچراغ شیراز و در کنار آرامگاه برادر قرار دارد.
زائران این آرامگاه شاهچراغ بدون زیارت آرامگاه سید میرمحمد از این حرم خارج نمی شوند. آرامگاه سید میرمحمد و آرامگاه برادرش احمد بن موسی ، مجموعه زیارتی شاهچراغ را به یکی از جاذبه های مذهبی و گردشگری شیراز تبدیل کرده است. معماری ایوان بزرگ این آرامگاه با چهار ستون بسیار زیبا و دیدنی است و گنبد آن با هنر کاشی کاری تزئین شده است.
آدرس: خیابان لطفعلی خان زند ، بلوار دستغیب ، خیابان 9 دی
ساعات بازدید: 24 ساعت شبانه روز ، 7 روز هفته

۱۴ آرامگاه امامزاده علی بن حمزه
یکی دیگر از نقاط دیدنی شیراز با فضای مذهبی و عرفانی در جنوب خیابان حافظ واقع شده است. آرامگاه امامزاده علی بن حمزه یکی دیگر از بناهای تاریخی است که به دستور عضدالدوله دیلمی در دوره دیلمی ساخته شده است.
این بنا در مجاورت دروازه قرآن واقع شده است و رسیدن به این آرامگاه از دروازه اصلی شهر حدود نیم ساعت طول می کشد.

این مقبره در دوره های بعدی مانند تیموری ، زندیه و پهلوی مرمت شد و اکنون با حیاط وسیع و درختان بلند ، در یکی از دلپذیرترین مناطق شیراز واقع شده است. تزئینات خاص معماری ایرانی مانند آینه کاری ، کاشی کاری ، گچ بری و درهای چوبی منبت کاری شده در این آرامگاه دیدنی است.
آدرس: جنوب دروازه قرآن ، خیابان حافظ ، جنب پل علی بن حمزه
ساعات بازدید: 12 ظهر تا 12 شب
۱۵ مسجد وکیل ، یکی از دیدنی های شیراز
مسجد وکیل یا مسجد سلطانی یکی از آثار تاریخی در میان دیدنی های شیراز است و از زمان زندیه تا به امروز در این شهر پابرجا بوده است. دو اثر تاریخی دیگر نیز در چند متری مسجد وکیل واقع شده و دارای همین نام هستند. بازار وکیل در شرق مسجد ، به ترتیب شمشیرزن و حمام تاریخی وکیل نیز در شمال این مسجد قرار دارد.
کاشی های رنگارنگ ، طاق سقف و 48 ستون سنگی و شبستان مارپیچی این مسجد را به بنایی خاص و دیدنی تبدیل کرده است.

قسمتهای مختلفی مانند راهروها ، حیاط ، دو ایوان شمالی و جنوبی ، دو شبستان جنوبی و شرقی ، محرابی از سنگ مرمر ، طاق ها و ورودی های این مسجد بزرگ وجود دارد.
آدرس: خیابان طالقانی ، بین زیرگذر زند و خیابان لطفعلی خان زند
ساعات بازدید: 8:30 صبح تا 21:30 شب
اقامت در شیراز

قبل از اجاره سوئیت مبله ، آپارتمان ، خانه یا حتی اقامتگاه بوم گردی در شیراز ، بهتر است بدانید چرا باید به این شهر زیبا سفر کنید. در شیراز می توانید زیباترین و معروف ترین جاذبه های ایران را با هم ببینید! مشهورترین آثار معماری ایران در این شهر قرار دارد. جدا از اینها ، باغها و سرسبزی زیبای شهر ایران را نباید فراموش کرد.

جدا از بحث در مورد مکان های تاریخی و زیبا ، می توانید به مراکز خرید مختلف و مدرن شیراز بروید و هر آنچه را که می خواهید خریداری کنید. شیراز به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی زاگرس دارای آب و هوای آرامش بخش و مطبوعی است. اگر تصمیم دارید به شیراز ، شهر پرتقال های بهاری سفر کنید ، می توانید اطلاعات همه آپارتمان ها ، خانه ها ، باغ ها ، اقامتگاه های بوم گردی و ... را از طریق اسپانجا و یکی از آنها را مطابق سلیقه خود مشاهده کنید. برای ماندن انتخاب کنید.

اجاره سوئیت و ویلا سپنجا
[تهران]
  • نوع فعالیت: خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : اجاره سوئیت، اجاره ویلا، اقامتگاه بومگردی
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 071-38303014
بروز رسانی 2 روز پیش